Nuorodos

Kviečiu skaityti ar išgirsti :) 

02

Internetiniai skaitiniai apie MA-URI®, Polineziją

MA-URI® Institute, Centre for MA-URI® Healing Arts (anglų k.)

MA-URI® Lietuvoje (lietuvių k.)

Naujoji Zelandija MA-URI® bendruomenės Lietuvoje akimis (lietuvių k.)

Polinezija (anglų k.)

Naujosios Zelandijos maoriai (anglų k.)

02
YouTube įrašai apie Polineziją  (anglų k.)

Naujoji Zelandija: Northland , Southern North Island and Volcanic Plateau , Central South Island , Far South

New Zealand Skeletons in the Cupboard

Didžiojo vandenyno žmonės… Cousins Across The Sea — The Peoples of the Pacific

You Tube erdvėje esantys pasakojimai apie maorių kultūrą (anglų k.)

Traditional forms of Maori learning

02

Knygos, kurias skaitau ir rekomenduoju Jums
 

virselis-230Maorių mitai ir legendos, A.W., Reed, 2009, Vilnius. (lietuvių k.) 

Tai knyga, skaitytojus supažindinanti su mažai pažįstama maorių mitologija ir folkloru. Maorių kultūra stipriai įtakojo ir iki šių dienų veikia MA-URI®, tad susipažinus su šiomis legendomis ir mitais galima giliau suvokti MA-URI® kultūrinį pamatą.  

 

 

knyga apie Abraham KawaiiAbraham Kawai'i: A brief history of the man, the kahuna, and kahuna bodywork, T., Hrehorczak-Stephens, Amazon.co.uk, Ltd., Marston Gate, 2012. (anglų k.)

Šioje knygoje A. Kawai'i gyvenimo draugė ir kolegė Tamara pasakoja apie havajiečių Kahuna Abraham Kawai'i, jo vaikystę ir brandą, kelią į išminčiaus pasaulį, gyvenimo pamokas ir veiklą, principus ir vertybes, kuriuos savo darbe taikė Kahuna, o vėliau perėmė ir havajietiško Bodywork kryptys pasaulyje. Abraham Kawai'i ir jo mokymas įtakojo Katjos ir Hemio Fox sukurtą MA-URI® , jis yra vienas iš šio Mokymo įkvėpėjų. Norint pažinti MA-URI® ir suvokti jo kultūrinį pamatą, svarbu pažinti šio Kahunos mokymą.

Katja Fox MA-URI PrayersMA-URI® Prayers. To Celebrate the Divine, K.Fox., 1ed. Vilnius, UAB „Efrata“, 2013. (anglų k.)

Tai ypatinga MA-URI® kūrėjos ir sergėtojos Katjos Fox maldų knyga. Joje pristatomas MA-URI®, o didžiausias dėmesys skiriamas šventumui ir maldai. Knygoje galima rasti 24 vakaro maldas, pasakojimą kuo ypatinga yra malda ir kuo ji skiriasi nuo 'potėrių'. Šios knygos dėka galima pažinti Polinezietišką maldos būdą, kuris iš esmės skiriasi nuo vakarietiško bažnytinio požiūrio į maldą, o ir praplečia suvokimą, kaip galima bendrauti su Dievu, dėkoti už kasdieną, savo pamokomis ir meile aprėpti visą Kūrinyją. 

Manau tai nuostabi knyga, neabejotinai atverianti gilesnį MA-URI® pažinimą, šio savigydos meno suvokimą. Man asmeniškai tai yra savotiškas vadovėlis apie MA-URI®, kuris įkvėpė atverti dar vienas duris į gyvenimo šventumą. 

Knygos, kurias MA-URI® Institutas rekomenduoja skaityti (anglų k.)

 

Norėdama pažinti save ir kitus domiuosi moters ir vyro pasauliu. Tarp daugybės literatūros šaltinių renkuosi ir Jums rekomenduoju šias knygas

begancios su vilkaisBėgančios su vilkais. Laukinės moters archetipas mituose ir pasakose, C.P.Estes, 2010. Alma littera (lietuvių k.)

Šioje knygoje Clarissa Pinkola Estes nagrinėja moters išorinį ir svarbiausia – vidinį pasaulį. Man ši knyga yra kelionė po savo jausmus ir emocijų vandenyną, sąmonės ir pasąmonės pažinimą. Pasitelkdama senąsias pasakas ir simbolius jose, autorė atskleidžia moters prigimtį ir jos 'laukiniškumą'. Per tai galiu atpažinti tikrąjį ir tariamą moteriškumą, giliau pažvelgti į moters baimių, skausmo, pykčio, širdgėlos ir nužemintos savivertės temas.

John_ir_Stasi_El_4cdcf50611216Žavingoji. Atskleidžiant moters sielos paslaptį, J. ir S., Eldredge, žurnalo Tapati leidinys, VšĮ Abigailė (lietuvių k.)

Tai knyga apie moters širdį ir jos sielą… Ir viskas tuo pasakyta.

 

 

 

Gelezinis-dzonas-Bly3-247x270Geležinis džonas. Knyga apie vyrus, R.Bly, Mijalba, 2004. (lietuvių k.)

Šioje knygoje autorius remiasi Brolių Grimų pasaka apie Geležinį džoną ir veda skaitytoją per simbolius, kurie atsiskleidžia vyro gyvenime nuo vaikystės iki senatvės. Šią knygą galima dėti greta „Bėgančios su vilkais“. Daug dėmesio skiriama gyvenimo kelionei, kurios vienas iš tikslų yra vyro iniciacija į vyriškumą. Dėl ko ji reikšminga? Kaip ji vyksta ar nevyksta? Ko ilgisi vyro širdis?… Vyro gyvenime ko gero pats reikšmingiausias žmogus yra mokytojas, auklėtojas, vedlys į vyrų pasaulį. Tai – Laukinis žmogus.

VYRO_KELION___4cdc07718ab02Vyro kelionė, J. Eldredge, žurnalo Tapati leidinys, VšĮ Abigailė (lietuvių k.)

Tai knyga apie vyro kelionę per gyvenimą tarsi žemėlapį, kuriame kiekvieną amžiaus tarpsnį yra svarbu nueiti tam tikrą atstumą. Jei jo nenueini, vyro vidiniame pasaulyje lieka tuščia ertmė, kurią vis tiek gyvenimas kviečia užpildyti. Man ši knyga apie vyro savęs realizaciją ir dialogą su Dievu, kaip pagrindiniu gyvenimo mokytoju. Tie, kurie Dievu netiki, galėtų sakyti, kad knyga ne jiems, nors aš manau, kad šioje knygoje peno gali rasti bet kuris vyras ar moteris, auginanti berniuką, nepaisant savo religinių įsitikinimų.

„Mums, vyrams, desperatiškai reikia ne daugiau taisyklių, ne dar vieno principų sąrašo, ne formulių, bet patikimo tako, išminto šimtmečiais anksčiau už mus gyvenusių vyrų.“ 

02
Internetiniai skaitiniai apie tai, kas mes esame (žinios apie Baltiškas šaknis)

Vydija: kas mes?

Lietuvių etninės kultūros draugijos žinių ir gyvenimo būdo internetinė erdvė

Tautos Menta: mitinio pasaulėvaizdžio tyrimai

 

Tebūnie