MA-URI Bodywork sesija

This work deepens and connects us to our core being and the flow of the contact calls forth the beauty from the depths of our being. The flow of the movement shifts the density of old and unhelpful experience that has been stored in the pockets of our body that no longer nourishes us.1

Jane Ocondo, Somatic movement therapist and trainer, London

Man Justinos atliekamas MA-URI – tai sakralus patyrimas. Prisilietimo, muzikos, atidumo dermė padeda sugrįžti giliai į save. Justinos atidumas, švelnumas padeda vėl jaustis mylima, girdima, priimta. Visa. Lyg gimti vėl naujai. Labai dažnai verkiu per MA-URI sesiją. Ir jaučiu kaip apima dėkingumas, atvirumas, kaip per mane vėl pradeda tekėti gyvenimas.

Rasa, psichologė, Vilnius

03

MA-URI® pasauliui dovanoja savęs gydymo sistemą, kurios šaknys glūdi senovės Polinezijos principuose bei praktikose. Žinios ir įrankiai pritaikyti padėti žmogui keistis tam, kad sustiprėjęs gebėtų gyventi kaip nori ir drąsiai žengtų savo lemties keliu. Viena iš naudojamų priemonių savigydos procese yra MA-URI® Bodywork2 sistema, o joje vienas iš esminių elementų – prisilietimas.

MA-URI® sesija apima ir įprasmina havajietiško stiliaus šokių judesius, susietus su ilgais ritmingais rankų mostais siekiant išjudinti žmogaus energijos tėkmę kūne ir prote. Dilbiais prisilietimą atliekantis MA-URI® praktikas pasitelkia aukštą sąmoningumą, tinkamą kvėpavimą ir įsiklausimą į žmogų, kaip visumą. Atliekamus judesius ir prisilietimą suaktyvina maoriška veiksmo energija, nenutrūkstamas efektyvumas. Šventumo principu paremtu prisilietimu išjudinami žmogaus įsitikinimai, prisiminimai ir patirtis, emocijos, santykiai, finansinės ir darbo situacijos (remiuosi ©MA-URI® Institutas, www.ma-uri.org). Taip nutinka dėl to, kad prisiminimai ir patirtys yra ‚užkoduoti‘ mūsų fiziniame kūne: sąnariuose, nugaros ar krūtinės dalyse, kojose ir pėdose, rankose ir delnuose, ir kt.

Per prisilietimą veikiami fizinis, emocinis kūnas, mentalinis kūnas ir žmogaus dvasia. MA-URI® sesijos metu kreipiamas dėmesys į visus keturis žmogaus kūnus ir tai šią sistemą skiria nuo paprasto ‚masažo‘. ‚Masažo‘ metu didžiausias dėmesys ir rūpestis skiriamas fiziniam žmogaus kūnui. MA-URI® sesiją vadinti ‚masažu‘ yra klaidinga.   

MA-URI® savigydos (angl. self-healing) technikos sužadina žmogaus gebėjimą stiprinti ir įgalinti save, moko, kad visas žinojimas ir galia glūdi žmoguje. Dėl to sesijos atlikėjas neturėtų būti vertinamas kaip ‚ekspertas‘, ‚gydūnas‘. MA-URI® Savigydos meno praktikas yra tarsi tarpininkas, kuris šoka, atlieka reikiamą prisilietimą, stebi ir ‚veda‘ klientą, tačiau nėra autoritetas gijimui. Gijimo šaltinis yra paties žmogaus, atėjusio į sesiją, kūne ir dvasioje.

MA-URI® sesijų metu žmogus turi galimybę nurimti, atsipalaiduoti ir atsiduoti vandenyno energijai. Įvairių MA-URI® technikų pagalba išjudinama žmogaus kraujotaka ir limfa, prisilietimo poveikis limfodrenažinis. Pasaulyje didelio dėmesio sulaukia žmogaus skysčių sistema kūne, o XX ir XXI amžių sandūroje pasirodę tyrimai apie žmogaus jungiamąjį audinį (lot. fasciae) leidžia numanyti, kad prisilietimas turi svarbią reikšmę tų skysčių išjudinimui ir žmogaus kūno audinių tinkamam ‚slydimui‘. Juk ne paslaptis, kad esame daugiau nei 75 proc. vanduo… taigi manau, nenuostabu, kad net ir didžiausias skeptikas, atėjęs į MA-URI® sesiją, nuo stalo nulipa pailsėjęs, šviesesnio veido, su šypsena.

MA-URI® sesijos metu kiekvienas žmogus turi galimybę pažvelgti į save giliau. Šio proceso metu gali kilti klausimai: kas neleidžia judėti į priekį, kas trukdo džiaugtis turimomis galimybėmis, pamatyti, dėl ko sunku mylėti. Kas užstoja kelią siekti savo svajonių, tikslų. Sesijos metu visuomet yra galimybė žengti už savo ribų ir atsisakyti varžančių apribojimų, sukaustančių iliuzijų, įsitikinimų. Nereikalingas patirtis ir skausmą nusimesti tarsi senus marškinius ir išgyventi save, kas iš tiesų esi.  

DSC_0036MA-URI® sesijos darbo vieta (nuotr.A.Kuckailio) 

Per MA-URI® sesiją galime stebėti save, savo kūno dalis, mintis, jausmus. Pradedame skaityti save it metraštį.

Apsidairiusi aplink dažnai sutinku, kad daugelis mūsų esame netekę didelės dalies savęs. Ir visai nenuostabu girdėti, kad mūsų kraštiečiai yra tauta, kuri vis labiau domisi ir galbūt užsiima dvasinėmis praktikomis, ieško įvairių terapijų siekdami padėti sau. Atsisukime į mūsų istoriją. Esame patyrę smurtą, prievartą, fizinį ir dvasinį skausmą. Šias patirtis išgyveno mūsų tėvai, jų tėvai, tėvų tėvai.

Auginant ir auklėjant vaikus, darbe, tarpasmeniniuose santykiuose šmėžuoja neigiamų patirčių šešėliai, perduodami iš kartos į kartą. Įstringame emocijų ir klaidingų įsitikinimų gniaužtuose, prisiminimuose ne tik savo pačių, bet ir senelių, giminaičių. O dažniausiai gyvenimo bėgiais lekiame pirmyn, tačiau didelė dalis patirties lieka uždaryta, paslėpta, pamiršta. Kartais net ir nesusimąstome, iš kur esame kilę, dėl ko vienaip ar kitaip elgiamės.

Šiandien susiduriame su savęs nuvertinimu, pritrūkstame drąsos, esame kaustomi vienokių ar kitokių baimių. Neretam iš mūsų judėti pirmyn ar atsipalaiduoti neleidžia kaltė ar gėda, giliai paslėptas pyktis. Patirdami skausmą viduje jau galime nesistebėti, kad jis pereina į kūną – sergame įvairiausiomis ligomis. Skauda nugarą, kelius, širdį, endokrininė sistema išeina iš rikiuotės, vis dažniau girdėti apie onkologinius susirgimus. Fizinio kūno negalavimai tėra sužeistos dvasios atspindžiai.

Tikiu, kad kūnas – tai mūsų dvasios ir sielos apsiaustas. Jame atsispindi viskas – Visatos ritmai, mūsų patirtys ir prisiminimai, mūsų prosenelių atmintis ir jų išmintis. Per fizinį kūną mes esame susieti su savo emociniu kūnu ir protu, dvasia ir siela. Savo fizinį kūną galime apčiuopti, tačiau esame ir tai, ko plika akimi nematome.

DSC_0197DSC_0150
MA-URI® sesijos akimirkos (nuotr.A.Kuckailio)

Iš šono žvelgiant MA-URI® prisilietimas yra kerinčio grožio, paslaptingas. Jame susipina vyriška veiksmo energija ir švelni moteriška energija, pripildyta dieviškosios galios. Tikiu, kad per prisilietimą gali išgirsti savo kūno, proto, sielos ir dvasios dainą. 

Per MA-URI® sesiją kiekvienas prisilietimas įgalina kelti klausimus kūno atminčiai, ją sujudinti. Esame padrąsinami išplėsti asmeninę laisvę, praturtinti santykius, įgauti drąsos eiti savo, o ne kažkieno primestu, keliu. Tuomet nejučia pastebime grožį savyje ir aplink, pradedame tikėti savo unikalumu ir suvokti, kiek daug galimybių turime.

My experience with MA-URI and Justina was extraordinary. Not really knowing what to expect I was blown away. First of all the thought and the preparation that went into my session combined with Justina's technique was incredible. It felt very personal and tailored specifically for me. The MA-URI touch left me peaceful yet thoughtful for many days after the session. It is hard to put into words the emotional experience. The unlocked emotions I didn't even realise were there. Justina's knowledge and ability to answer my questions on what my body is trying to tell me was something that impressed and reassured me even more. I would go even further to describe my experience as a healing journey within. Absolutely wonderful. Thank you.3

Indre, Canada

Justina Owl 

1 Šis darbas suteikia galimybę pažvelgti į save giliau ir susijungti su savo esme. Prisilietimo tėkmė iš pačios mūsų esybės gelmių iškelia į paviršių grožį. Judesio tėkmė keičia senas ir nebereikalingas patirtis, kurias vis laikome savo kūno užkaboriuose, nors jos seniai nebemaitina.

Jane Ocondo, Somatinio judesio terapeutė ir trenerė, Londonas

2 Tekste naudojamas originalus anglų kalbos terminas Bodywork. Tiesiogiai verčiant tai gali būti vadinama ‚darbas per kūną‘, ‚kūno mankštinimas‘. Teisingo vertinio lietuvių kalboje nėra, dėl to šiame tekste pasirinkau naudoti originalų MA-URI® terminą. Anglų kalboje žodis Bodywork reiškia įvairių terapinių metodų visumą, taikomų per kūną ir prisilietimo priemones, siekiant skatinti emocinę ir dvasinę žmogaus gerovę, gerinti fizinę sveikatą. Į tai gali įeiti masažo, įvairios prisilietimo technikos, praktikos, nukreiptos į kūno energijos tėkmę. Esminė visoms bodywork nuostatoms yra ta, kad kai energijos natūrali tėkmė kūne blokuojama, sukyla įvairūs fiziniai, emociniai negalavimai. Atstačius energijos tėkmę grąžinama sveikatos būsena. (remiantis Dorland's Medical Dictionary for Health Consumers. © 2007 by Saunders, an imprint of Elsevier, Inc. ; Segen's Medical Dictionary. © 2012 Farlex). Bodywork sąvoka MA-URI® savigydos sistemoje apima žmogaus visumą – fizinį kūną, emocinį, mentalinį kūnus ir Dvasią.   

KIA ORA!